NOVINKY

arr3Odběr bedýnek v roce 2018Sezóna zdravých bedýnek bude podle úrody začínat v měsíci květnu. Sledujte naše stránky i facebook... arr3StartujemeJiž brzy se můžete tešit na přidání dalších poctivých a zdravých produktů od českých farmářů,...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 249,00 Kč
skladem

O nás

Zdravé bedýnky až k Vám domů, aneb "záleží nám na Vašem zdraví"!

Vítejte na stránkách e-shopu www.zdrave-bedynky.cz, pokud se zajímate o zdravý životní styl a už Vás nebaví nakupovat "blafy" v supermarketech, které se pouze tváří jako potraviny a k tomu ještě ve většině případů škodí Vašemu zdraví, jste tady správně.

Našim posláním je nejen dopřát Vám poctivé potraviny v BIO kvalitě pouze z ověřených zdrojů, ale také pravidelně Vás informovat o zdravém životním stylu a stravě.

Zároveň šetříme Váš čas a také přírodu, nemusíte nikam jezdit, navíc dnes zakoupit poctivé a zdravé potraviny není jednoduché a lidé musejí často hodně hledat, my Vám Vaši Zdravou bedýnku dovezeme až k Vám.

"Naše tělo je jako stroj a záleží jen na nás, jaké palivo mu dopřáváme. Pokud chceme, aby tento náš stroj fungoval správně, musíme mu dopřát správné palivo, vždyť na čem v životě záleží více, než na zdraví? Přitom základem zdraví je právě z největší části to, co jíme :-)"

 

Našim základním produktem je zdravá bedýnka plná sezónní zeleniny, doplněna ovocem, pocházející výhradně z lokálních zdrojů od farmářů, kteří pěstují ovoce s láskou, a v bio kvalitě! Přesné složení záleží na aktuální úrodě a dostupnosti. Dále v naší nabídce naleznete i různé produkty místních a ostatních regionálních farmářů. Vaši zdravou bedýnku Vám pak v daných termínech přivezeme v rámci města Ostravy a okolí až k Vám!

 

SISPO

OCHRANNÁ ZNÁMKA PRO ZDRAVÉ OVOCE

 • Ovoce prodávané pod touto ochrannou známkou je vyrobeno za výrazně omezeného používání pesticidů a umělých hnojiv.
 • Proti škůdcům a chorobám se přednostně používá biologická ochrana
  (draví roztoči, ptactvo, slunéčka atd.).
 • Nezávadnost ovoce je garantována rozbory na obsah těžkých kovů.
 • Výroba ovoce je kontrolována Svazem pro integrované systémy pěstování ovoce.
 • Podmínky výroby jsou v souladu s přísnými mezinárodními normami.
 • Ovoce se pěstuje v ekologicky nejvhodnějších oblastech, málo zatížených emisemi.
 • Právo používat ochrannou známku je udělováno pěstitelům vždy pouze pro jeden rok.

SISPO OVOCE JE PRODUKOVÁNO VÝHRADNĚ V ČESKÝCH ZEMÍCH
Chráněno ochrannou známkou ® 

 

IPZ 

OCHRANNÁ ZNÁMKA PRO ZDRAVOU ZELENINU 

 1. Takto vypěstovaná zelenina má z důvodu snížení dávek dusíkatého hnojení výraznější chuť, neboť na poli roste déle a má tak dostatek času na kumulaci cukrů ve svých pletivech.
 2. Je zdravější, neboť pesticidy se nepoužívají preventivně, ale až po zjištění významného výskytu škůdce a až po vyčerpání nechemických metod ochrany.
 3. Je bezpečná, protože před výsevem, či výsadbou, ale i v průběhu pěstování a před sklizní, jsou nezávislými pracovníky akreditovaných laboratoří odebírány vzorky půdy a rostlin a prováděny předepsané rozbory živin a těžkých kovů.
 4. Je šetrnější k životnímu prostředí, neboť při pěstování byla významně omezena chemické ochrana. Používají se pesticidy selektivní na konkrétního škůdce či chorobu a ne přípravky se širokým spektrem účinku. Životní prostředí je dlouhodobě chráněno před nadměrným zatížením, protože přísná pravidla a omezení hnojení jsou na nahlášených pozemcích uplatňována minimálně po období 5 let. Na všech nahlášených pozemcích je zakázáno použití vyjmenovaných pesticidů, které jsou v průběžně aktualizovaném seznamu označeny jako málo šetrné k životnímu prostředí.
 5. Pěstitelé musí vést evidence o všech agrotechnických zásazích, které v daném porostu učiní, což v praxi umožní uplatňování principu dohledatelnosti, který je také nazýván ,,kontrola od vidlí po vidličku”. Účelnost zavedení tohoto systému se ukázala například v souvislosti s panikou ohledně údajného nálezu E. coli na plodové a listové zelenině ze Španělska, kdy nebyly německé úřady schopné přesně dohledat příčinu kontaminace zeleniny. Postupné nařčení jednotlivých druhů zeleniny způsobilo paniku u spotřebitelů a ti se ji báli konzumovat. Pád cen působil pěstitelům významné ztráty. Jestliže by u zeleniny označené certifikátem IPZ nastal problém podobný E. coli, je obchodní řetězec schopen přes pěstitele v podrobné evidenci přesně dohledat příčinu.
 6. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ je pod trvalým dohledem, protože všechna pěstební opatření jsou průběžně kontrolována nezávislou kontrolní organizací.
 7. Zeleninu z integrované produkce lze pořídit za přijatelnou cenu, neboť není významně dražší než zelenina, vypěstovaná konvenčními způsoby.
 8. Koupí zeleniny označené ochrannou známkou IPZ podpoříte pěstitele z Čech a Moravy, neboť systém IPZ byl vytvořen a zaveden pouze pro Českou republiku.